Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nolan w formie. Film „Oppenheimer” ma nowy zwiastun

Największy konkurent „Barbie”.

Wytwórnia Universal Pictures podkręca atmosferę, publikując kolejny zwiastun filmu „Oppenheimer”. Widowisko opowiadające o sławnym fizyku i budowie pierwszej bomby atomowej zadebiutuje w kinach 21 lipca 2023 roku.

Główną gwiazdą 3-minutowego zwiastuna pozostaje Cillian Murhpy, odgrywający postać tytułowego „ojca bomby atomowej”. Ponownie obserwujemy przygotowania do próby Trinity, czyli pierwszego naziemnego testu broni atomowej. Sporą część materiału poświęcono rozterkom, z którymi boryka się główny bohater. W pewnym momencie na ekranie pojawia się także drugi słynny naukowiec - Albert Einstein.

Za reżyserię wysokobudżetowej produkcji odpowiada Christopher Nolan, a więc autor dzieł takich jak „Incepcja”, „Interstellar”, „Dunkierka” czy „Tenet”. Prócz wspomnianego Murphy’ego, w obsadzie pojawią się inne nazwiska znane z Hollywood: Robert Downey Jr, Matt Damon, Emily Blunt czy chociażby Gary Oldman.

Co prawdopodobnie najbardziej interesujące, widoczna na trailerze próba Trinita została zrekonstruowana bez użycia efektów komputerowych. Fabułę filmu oparto na książce „Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej”. Widzowie powinni więc liczyć nie tylko na masę efektownych wybuchów, ale i solidną porcję bardziej subtelnych emocji.

Premiera 21 lipca 2023 roku w kinach, także w Polsce. Co ciekawe, w tym samym miesiącu zadebiutuje film „Barbie” w reżyserii Grety Gerwig. Fani wysokobudżetowych produkcji będą mieli więc całkiem ciekawy wachlarz wyboru.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze