Skip to main content

Nocny Agent - Diane Farr: po czyjej jest stronie

Z kim trzyma szefowa Białego Domu.

Diane Farr to jedna z głównych bohaterek najnowszej produkcji Netflixa, serialu „Nocny Agent”. To szefowa sztabu Białego Domu, która jest przyjaciółką Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Michelle. To właśnie ona dała szansę na powrót do służby Peterowi. Wyjaśniamy, po której stronie tak naprawdę jest Diane Farr.

UWAGA NA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy fabułę serialu Nocny Agent. Jeśli znalazłeś się tu przez przypadek, przejdź na stronę główną serwisu i znajdź coś fajnego do czytania.

Diane Farr jest tak naprawdę zdrajczynią, która kryła zamach w metrze. Kobieta od początku wydaje się być dobrą, oddaną pracowniczką, starającą się działać dla dobra kraju. To właśnie ona zaproponowała Peterowi pracę na linii FBI dla Nocnych Agentów. To stawiało ją w roli pozytywnej postaci w serialu.

Farr działa w FBI od wielu lat

Decyduje ona, że powierzy los Rose w rękach Petera. To Diane dostarcza mu wszelkiego rodzaju wskazówki czy informacje. Jednak gdy tylko agent wyjawia jej lokalizację, na trop Petera i Rose trafiają płatni zabójcy. Przez to właśnie Sutherland kwestionuje lojalność i prawdomówność Farr.

Peter donosi kobiecie o dysku, na którym ukryte są najważniejsze elementy całej układanki dotyczącej planowanego zamachu. Diane stara się przekonać Petera, by wyjawił jej wszystko, co tak naprawdę wie. Wyznaje, że w telefonie miała zainstalowany program szpiegujący, dzięki któremu agent oraz jego podopieczna byli namierzani.

W 6. odcinku serialu dowiadujemy się, że Diane wie, kto stoi za zamachem w metrze. Na dodatek próbowała ona tuszować to wydarzenie, planując przy tym kolejną akcję. Kobieta pomimo że obiecała pomoc, oskarża Petera o porwanie córki wiceprezydenta, Maddie. Ten zabieg pozwolił jej na pozbycie się Petera z Białego Domu, aby ten nie znalazł żadnych dokumentów.

Diane spiskuje z wiceprezydentem i dyrektorem generalny Turn Lake Industries

Farr dowiaduje się, że nie tylko Omar Zadar ma zostać zabity podczas zamachu. Kolejną z ofiar ma być jej bliska przyjaciółka, Prezydent Travers. Postanawia zapobiec wybuchowi bomb i zawozi Rose oraz Petera na miejsce spotkania Zadara z Travers. Ostatecznie zostaje postrzelona przez skorumpowanego agenta, lecz udaje jej się przeżyć atak.

Więcej o serialu Nocny Agent:

Zobacz także