Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nocny Agent - ojciec Petera: czy był zdrajcą

Wyjaśniamy historię bohatera.

Przez cały 1. sezon serialu „Nocny Agent” Peter Sutherland zmaga się z oskarżeniami oraz przytykami ze strony zarówno współpracowników jak i zupełnie przypadkowych ludzi. Wszyscy znają go jako „syna zdrajcy”. Sprawa wyjaśnia się w ostatnim odcinku produkcji. Czy ojciec głównego bohatera był zdrajcą?

UWAGA NA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy fabułę serialu Nocny Agent. Jeśli znalazłeś się tu przez przypadek, przejdź na stronę główną serwisu i znajdź coś fajnego do czytania.

Ojciec Petera był zdrajcą, za którego go uważano, choć próbował odkupić winy. Peter Sutherland Senior był szanowanym agentem FBI, lecz został on posądzony o ujawnianie tajemnic za pośrednictwem dokumentów. Został zabrany przez swojego przyjaciela na przesłuchanie, a przed swoim procesem popełnia samobójstwo.

Peter Juniorr prosi Panią Prezydent o przysługę. Nie chciał odznaczeń oraz medialnych gratulacji za uratowanie głowy państwa, gdyż wolał poznać prawdę na temat swojego ojca. Michelle Travers przekazuje mu nagranie, na którym jego ojciec przyznaje się do wszelkich oskarżeń. Wyjawia, że przyjął łapówkę i przekazał informacje o prywatnych kontrahentach. Uznał, że te dane nie wyrządzą szkody, lecz ostatecznie miały one wpływ na Biały Dom.

Peter Junior jest załamany prawdą o ojcu

Mężczyzna postanawia naprawić swoje błędy i zgadza się, by zostać podwójnym agentem na rzecz Stanów Zjednoczonych. Nikt nie miał się o tym dowiedzieć, jednak informacja ta dostała się w niepowołane ręce. Jak się okazuje, Agent FBI nie popełnił samobójstwa. Peter Senior zostaje zabity w zaaranżowanym przez wrogów wypadku samochodowym.

Więcej o serialu Nocny Agent:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Zuzanna Kwasek

Autorka

Komentarze