Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo żąda usunięcia erotycznej gry... z Kirbym

Bardzo nietypowa karcianka.

Autor erotycznej gry karcianej z postaciami z serii gier Kirby otrzymał zawiadomienie od twórców serii, aby zatrzymać produkcję kart.

O sprawie informuje serwis Kotaku. Gra nazywała się Chef Kawasaki’s Microbikini Karuta i grało się w niej kartami, przedstawiającymi tytułowego Kawasakiego oraz inne postacie z uniwersum Kirby’ego z widocznymi genitaliami i w seksualnych pozach. Karty były sprzedawane poprzez japońską platformę handlową Booth. Tytuł zdobył pewną popularność, ponieważ cały nakład zestawów do gry został szybko wyprzedany.

Jak napisał twórca gry na Twitterze, otrzymał wiadomość od HAL Laboratories (właściciele praw do marki Kiby, blisko współpracujący z Nintendo) aby zaprzestać dystrybucji kart. Autor potwierdził zatrzymanie sprzedaży i przeprosił deweloperów za spowodowane zamieszanie. Obecnie sklep twórcy w serwisie Booth jest już nieczynny.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze