Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo Switch OLED przypomniało graczom o PS Vita

Sony wyprzedziło epokę.

Zapowiedź nowego modelu Nintendo Switch - z ekranem OLED - przypomniała graczom o innej konsoli przenośnej, która postawiła na tę samą technologię wiele lat wcześniej - PlayStation Vita.

Sprzęt Sony z grudnia 2011 roku posiadał 5-calowy wyświetlacz zbudowany właśnie z takich diod. Japońska korporacja eksperymentuje z OLED od dawna, począwszy od PDA CLIÉ PEG-VZ90 z 2004 roku.

Teraz gracze żartują, publikując w sieci starania wsadzenia PlayStation Vita do stacji dokującej Nintendo Switch. „Dziękuję za kopię recenzencką” - napisał Jon Cartwright z Nintendo Life.

Dowcipy biorą się po części z rozczarowania nowym modelem Nintendo Switch. Fani czekali na wersję Pro z mocniejszym procesorem, lecz producent potwierdził już, że jedyne nowości to właśnie większy ekran - oraz nieco większa obudowa i waga.

Inni gracze przypominają, że za pomocą oprogramowania VitaDock oraz komputera Raspberry Pi można stosunkowo prosto zbudować własną stację dokującą, za pomocą której podłączymy Vitę do telewizora - prawie jak Switch.

W przypadku PS Vita Slim powrócono już do ekranów LCD. Oczywiście technologia OLED znacznie rozwinęła się w ostatniej dekadzie i sprzęty z pasywną matrycą są obecnie wypierane przez aktywne matryce, znane także jako AMOLED (sprzęt Sony miał już właśnie taki wariant).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze