Skip to main content

Niektóre gry Sony ukażą się na PS5 i PC jednocześnie

Dla budowania społeczności.

Sony rozwija strategię wydawania tytułów zarówno na konsole PlayStation, jak i PC. Niektóre gry będą debiutować na obu platformach jednocześnie.

O planach firmy opowiedział Hermen Hulst - szef PlayStation Studios - w wywiadzie dla youtubera Julièna Chieze. Dowiedzieliśmy się, że większość produkcji Sony wciąż będzie debiutować najpierw na konsolach PlayStation, a dopiero później na PC. Firmie zależy jednak na tym, by gry-usługi trafiały na obie platformy w tym samym czasie.

- Myślę, że to świetnie dla twórców, gdy ich produkcje trafiają również na PC - mówił Hulst. - Mamy więcej graczy, co jest bardzo pomocne. W przyszłości będziemy widzieć co najmniej roczną przerwę między premierami na PlayStation i PC. Prawdopodobnie z wyjątkiem gier-usług, one są trochę inne z natury, gdyż budują silne społeczności i zaangażowanie graczy. Chcielibyśmy więc wydawać je w tym samym czasie na obu platformach.

Prezes nie zdradził o jakich konkretnie tytułach mowa. Wiemy już jednak, że do 2026 roku Sony planuje rozwijać co najmniej dwanaście gier-usług.

Zobacz także