Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix zweryfikuje użytkowników. Polski oddział potwierdza walkę ze współdzieleniem kont

Opublikowano stosowną instrukcję.

Netflix Polska potwierdza informacje o wprowadzeniu weryfikacji użytkownika, co walczyć ma ze współdzieleniem konta pomiędzy osobami mieszkającymi w różnych gospodarstwach domowych. Opublikowano szczegóły działania nowego systemu.

Jak możemy się dowiedzieć z dedykowanej strony pomocy technicznej, w przeciwieństwie do innych krajów, gdzie wdrażane są podobne rozwiązania, w Polsce nie będzie możliwości „dokupienia” dodatkowych gospodarstw domowych do wspólnego korzystania z konta. Usługa będzie przypisana do tylko jednego miejsca zamieszkania.

W wypadku wykrycia logowania na konto spoza domu użytkownika, konieczne będzie wpisanie czterocyfrowego kodu weryfikacyjnego. Wiadomość z kodem przyjdzie na skrzynkę e-mail lub telefon właściciela konta. Kod ważny jest 15 minut, a w wypadku wygaśnięcia można ponowić próbę bez dodatkowych opłat.

Streamingowy gigant jest jednak świadomy, że tego typu rozwiązanie może być uciążliwe dla osób często podróżujących, lub mieszkających pod kilkoma adresami. Jeśli przebywamy głównie pod jednym adresem, a tylko czasami logujemy się z innych miejsc, wówczas system najprawdopodobniej nie będzie nas prosić o dodatkową autoryzację. Jeśli jednak zmieniamy miejsce pobytu na dłuższy czas, to konieczna będzie aktualizacja przypisanego do konta domu. Odbędzie się to automatycznie przy weryfikacji urządzenia w nowej lokalizacji.

Nie wiadomo na ten moment, kiedy zmiany zostaną wprowadzone. Można jednak zakładać, że odbędzie się to już niedługo. Ponadto firma informuje, że lokalizacja gospodarstwa domowego użytkownika weryfikowana jest na podstawie „adresów IP, identyfikatorów urządzeń i aktywności konta na urządzeniach zalogowanych na koncie Netflix”.

Read this next