Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix udostępni wybranym widzom seriale i filmy przed premierą

Ma to pomóc twórcom.

Netflix postanowił udostępnić większej liczbie subskrybentów wczesny dostęp do nadchodzących filmów i seriali, aby mogli je oceniać. Informacja zwrotna ma pomóc twórcom nanieść ostatnie poprawki do produkcji przed ich oficjalną premierą.

Grupa opiniująca liczyła do tej pory ponad 2 tys. użytkowników, mieszkających wyłącznie w USA i była określana przez giganta streamingowego jako „Netflix Preview Club”. Teraz specjalny program ma objąć dziesiątki tysięcy subskrybentów, ale tym razem ze wszystkich rynków na świecie. Nie wiemy na jakiej podstawie będą wybierani kolejni uprzywilejowani.

Źródła dziennika The Wall Street Journal informują, że wspomniani abonenci mogli wcześniej obejrzeć chociażby film „Nie patrz w górę” w reżyserii Adam McKaya z 2021 roku. Według ich komentarzy pierwsza wersja komedii katastroficznej była „zbyt poważna” i wymagała „podkręcenia elementów komediowych”, aby stała się bardziej przystępna dla szerszej publiczności.

Film „Nie patrz w górę” był jedną z nagłośniejszych premier Netflixa w 2021 rokuZobacz na YouTube

Pamiętajmy, że produkcja Netflixa, w której wystąpili między innymi Jennifer Lawrence, Meryll Streep, Leonardo DiCaprio czy Jonah Hill, otrzymała cztery nominacje do Oscara. „Netflix Preview Club” mógł także obejrzeć serial „Sandman” przed jego oficjalnym debiutem na platformie. Pierwsze recenzje skłoniły rzekomo twórców do wprowadzenia paru zmian.

Wiadomość o powiększeniu grona grupy opiniującej zbiegła się z raportami Netflixa, który oficjalnie ogłosił, że planuje bardziej skupić się na jakości niż ilości i poświęcić więcej czasu na tworzenie lepszych widowisk, ale kosztem rzadszego wydawania nowych tytułów.

Read this next