Skip to main content

Netflix - napisy, lektor i dubbing: jak włączyć

Ustawienia napisów i dźwięku.

W serwisie Netflix możesz oglądać filmy i seriale z różnymi ustawieniami napisów i dźwięku. Na tej stronie dowiesz się, jak włączyć i wyłączyć napisy, lektora i dubbing na Netflix.

Aby przejść do menu napisów i dźwięku, włącz film lub serial, który chcesz oglądać. Teraz wywołaj menu i znajdź ikonę „dymka” na ekranie.

Menu wywołuje się poprzez poruszenie myszą na komputerze, dotknięcie ekranu na smartfonie i użycie dowolnego przycisku na pilocie do TV.

Ukaże się - czasami dość obszerne - menu. Z lewej strony możesz ustawić dźwięk, decydując się na lektora lub nie. Aby włączyć lektora, wybierz „polski”, a żeby wyłączyć, wybierz język z dopiskiem „oryginalny”. Dopisek „audiodeskrypcja” włącza lektora opisującego też wydarzenia na ekranie (choć ta opcja zazwyczaj zarezerwowana jest tylko dla języka angielskiego).

Jeśli chodzi o napisy, sprawa jest prosta, choć warto wiedzieć, że dopisek „CC” oznacza napisy zawierające dodatkowe informacje, np. imię mówiącego.

Dubbing nie jest oczywiście dostepny we wszystkich filmach i serialach - najczęściej można go znaleźć w produkcjach kierowanych do najmłodszych.

Zobacz także