Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix ma nowy pomysł na Polskę. Otworzy centrum inżynieryjne

Firma szuka specjalistów.

Netflix otworzy w Polsce centrum inżynieryjne, w którym lokalni specjaliści zajmą się globalnym rozwojem serwisu. Firma rozpoczęła już proces rekrutacji inżynierów, gotowych do pracy w warszawskim biurze.

Amerykański gigant streamingowy kontynuuje ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kolejną już inwestycją na polskim rynku jest centrum inżynieryjne, którego pracownicy skupią się na „opracowywaniu usług i produktów, wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów Netflixa”.

Oznacza to, że lokalni inżynierowie będą mieli bezpośredni wpływ na produkcję największych hitów platformy - od pomysłu, po realizację. Na sam początek serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu specjalistów, którzy rozpoczną pracę w niedawno otwartym warszawskim biurze. Aktualną listę wolnych stanowisk znajdziemy na stronie Netflix Jobs.

Mamy przyjemność ogłosić, że tworzymy w Polsce centrum inżynieryjne, zlokalizowane w naszym niedawno otwartym biurze w Warszawie. Polscy inżynierowie pomogą stworzyć produkty, których nasi wewnętrzni i zewnętrzni partnerzy kreatywni używają do dostarczania seriali i filmów użytkownikom Netflixa na całym świecie - hitów, takich jak »Wednesday«, »Glass Onion: Film z serii Na noże« i »The Crown«” - czytamy w ogłoszeniu firmy.

Otwarcie biura w Warszawie było dla nas naturalnym krokiem w budowie długofalowej współpracy, pogłębieniu istniejących więzi w regionie i tworzeniu nowych możliwości dla twórców i producentów treści. Kreatywność i potencjał lokalnego przemysłu sprawiają, że Warszawa jest doskonałym miejscem do lokowania naszej działalności w całej Europie Środkowo-Wschodniej” - wyjaśnia serwis.

Warszawskie biuro Netflixa powstało w 2022 roku, po sześciu latach działań na lokalnym rynku. Serwis wyprodukował do tej pory ponad 30 polskich filmów i seriali, a w zeszłym roku przeznaczył na produkcje około 400 milionów złotych, tworząc przy okazji ponad 3500 miejsc pracy dla aktorów, scenarzystów i reżyserów.

Read this next