Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix anuluje drugi sezon „1899”

Pomimo chęci twórców.

Wysoko oceniany serial „1899” nie doczeka się drugiego sezonu. Netflix podjął decyzję o porzuceniu projektu, choć produkcja była jedną z największych premier ubiegłego roku.

„1899” zadebiutowało na Netflixie w listopadzie 2022 roku i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem widowni. Wygląda jednak na to, że produkcja nie spełniła oczekiwań streamingowego giganta, jak bowiem dowiadujemy się z profilu Instagram jednego z twórców, prace nad kontynuacją opowieści zostały oficjalnie anulowane.

Z ciężkim sercem informujemy, że serial »1899« nie będzie kontynuowany. Bardzo chcielibyśmy dokończyć historię w drugim i trzecim sezonie, tak jak to zrobiliśmy w »Dark«. Ale czasem plany nie układają się tak, jak powinny. Takie życie. Wiemy, że to ogromny zawód dla milionów fanów. Chcielibyśmy jednak podziękować wam z głębi naszych serc za to, że towarzyszyliście nam w tej przygodzie. Kochamy was. Nie zapomnijcie” - napisali twórcy serialu, Jantje Friese i Baran bo Odar.

Zagadką pozostaje powód, dla którego platforma zdecydowała się na porzucenie cenionej produkcji. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, biorąc pod uwagę niewątpliwe chęci i zaangażowanie twórców. Co więcej, pierwszy sezon „1899” był zaledwie wstępem do większej opowieści, logicznie byłoby więc oczekiwać, że produkcja będzie kontynuowana. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy Netflix anuluje na pozór udany serial.

W ramach przypomnienia, „1899” opowiada historię imigrantów, znajdujących się na pokładzie statku, który płynie z Europy do Nowego Jorku. W czasie podróży napotykają drugi okręt, który od dłuższego czasu uważano za zaginiony. Zdezorientowani pasażerowie muszą rozwiązać niepokojącą zagadkę, związaną z tajemniczym znaleziskiem. Produkcja trafiła na Netflixa 17 listopada 2022 roku i może pochwalić się wynikiem 76 punktów w serwisie Rotten Tomatoes.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze