Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najwyżej oceniana gra 2023 roku na Steamie to Lethal Company. Viralowy horror to hit

Wyprzedza nawet Baldur's Gate 3.

Viralowy horror Lethal Company zalicza prawdziwą eksplozję popularności, a za imponującą liczbą graczy idzie też najwyraźniej zadowolenie użytkowników. Tytuł indie to najlepiej oceniana gra na Steamie w całym 2023 roku.

Aktualną sytuację zgrabnie wykłada strona Steam250, zajmująca się gromadzeniem różnych statystyk z platformy Valve. Na liście najwyżej ocenianych gier 2023 roku pierwsze miejsce zajmuje Lethal Company, drugie Baldur's Gate 3, a trzecie remake Resident Evil 4.

Układanie tego typu rankingów może być nieco kontrowersyjne ze względu na to, że nie biorą one pod uwagę liczby przyznanych ocen, jednak w przypadku Lethal Company nie ma wątpliwości, bo oddano całe mnóstwo głosów. Zobaczcie zresztą sami:

  • 1. miejsce: Lethal Company (98% pozytywnych recenzji, ok. 102 tys. wystawionych ocen)
  • 2. miejsce: Baldur's Gate 3 (96% pozytywnych recenzji, ok. 478 tys. wystawionych ocen)
  • 3. miejsce: Resident Evil 4 (97% pozytywnych recenzji, ok. 71 tys. wystawionych ocen)

Teoretycznie ocena Resident Evil 4 jest ciut niższa niż Baldur's Gate 3, ale najwyraźniej zaważyła właśnie gigantyczna liczba ocen wystawionych najnowszemu hitowi Larian Studios.

Nieco inny układ przedstawia serwis SteamDB, który najwyraźniej przykłada mniejszą wagę do siły samej liczby głosów, ale nawet tutaj Lethal Company wylądowało na pierwszym miejscu najlepiej ocenianych gier 2023 roku na Steamie.

Dwa rankingi, taka sama pozycja Lethal Company. Źródło: Steam250, SteamDB

Wracając jednak do samej gry, to zadebiutowała ona 23 października, więc udało się jej wspiąć na sam szczyt popularności i drabinki ocenowej w zaledwie kilka tygodni. Tytuł ukazał się we wczesnym dostępie, a kosztuje na Steamie 46 zł.

Jak to zwykle bywa, do sukcesu horroru indie z pewnością przyczyniły się media społecznościowe i serwisy streamingowe. Po sieci krążą zabawne klipy z gry, a produkcję polubili też YouTuberzy i streamerzy. W ciągu ostatnich lat widzieliśmy to już wielokrotnie, między innymi w przypadku Valheim, Among Us czy Fall Guys.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Lethal Company

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze