Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najgorszy sposób na granie w Dooma? Telefon tarczowy jako kontroler

W stylu retro.

Programista z Kanady wpadł na nietypowy pomysł kontrolera dla klasycznej strzelanki Doom. Do roli „pada” dostosował bowiem obrotową tarczę starego telefonu.

- Wrażenia są po prostu okropne. Nie polecam! - reklamuje sam zainteresowany, chwaląc się wynalazkiem w serwisie społecznościowym Reddit.

Eksperymenty ze sterowaniem w ten sposób mężczyzna zaczął już 3 stycznia. Wkrótce jeden z użytkowników rzucił wyzwanie związane właśnie z Doomem. Strzelanka nie od dzisiaj służy bowiem do podobnych eksperymentów, włączana na lodówkach, tosterach i kasie McDonald's.

Tym razem nie chodziło jednak o samą grę, ale właśnie o sterowanie. „Wykręcenie” jedynki do przycisk Ctrl, dwójka - lewa strzałka, trójka - prawa, czwórka - góra, piątka - dół, a szóstka - spacja.

Jak można się domyślać, zabawa w ten sposób nie jest zbyt dynamiczna, co potwierdza powyższy materiał wideo.

„Góra sześć miesięcy i ktoś użyje tego do przejścia Dark Souls” - komentuje jeden z użytkowników. Może mieć rację, ponieważ przechodzenie tej produkcji na przedziwne sposoby także wyrosło na całą kategorię.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze