Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nadciągają gry „PS5 Pro Enhanced”. Wyciekła lista wymagań

Są pewne szanse na 60 FPS.

Wraz z premierą PlayStation 5 Pro na rynku pojawią się gry z oznaczeniem „Trinity Enhanced”, oferujące wyższy poziom płynności i oprawy. Aby zakwalifikować się do takiego miana, tytuły muszą spełnić kilka warunków.

Takie wieści przekazał serwis Insider-Gaming, powołując się na dokumenty Sony. Portal stosuje potoczną nazwę „PS5 Pro Enhanced”, która jest bardziej zbliżona do podobnej praktyki z PS4 Pro. Oficjalnym określeniem japońskiej korporacji pozostaje podobno właśnie „Trinity Enhanced”.

Nie trzeba zapewne dodawać, że doniesienia należy traktować jako nieoficjalne - samo PS5 Pro nie zostało jeszcze potwierdzone. Konsola jest jednak bardzo słabo skrywaną tajemnicą i dokłada specyfikacja mocniejszego sprzętu została już w pełni przeanalizowana przez Digital Foundry.

Wracając do „PS5 Pro Enhanced”, tytuły z takim oznaczeniem zaoferują specjalny tryb graficzny na PS5 Pro, jeśli ten spełni poniższe warunki:

  • Skalowanie rozdzielczości do 4K za pomocą PSSR
  • Stała płynność rozgrywki na poziomie 60 FPS
  • Dodanie lub rozbudowanie efektów ray tracingu
Zobacz na YouTube

Brzmi całkiem dobrze, lecz wspomniane Digital Foundry zauważyło już wcześniej, że choć PS5 Pro zaoferuje szybszą pamięć RAM i mocniejszy układ graficzny, to procesor pozostanie bez znaczących zmian, więc nie należy spodziewać się, by produkcje działające dziś w 30 FPS przeskoczyły nagle na 60 FPS.

Sony wydaje zdawać sobie z tego sprawę, więc jest też kilka dodatkowych punktów, które - po spełnieniu - mogą przełożyć się na oznaczenie „PS5 Pro Enhanced”:

  • Zwiększenie docelowej rozdzielczości w grach, które działają w stałej liczbie pikseli na standardowej konsoli
  • Zwiększenie docelowej rozdzielczości w grach, które działają ze zmienną liczbą pikseli na standardowej konsoli
  • Zwiększenie docelowej liczby klatek na sekundę w grach, które działają z ustaloną liczbą FPS na standardowej konsoli
  • Wprowadzenie efektów ray tracingu z PS5 Pro

Wydaje się, że spełnienie jednego z takich wymogów będzie już dużo prostsze, otwierając drogę do cennego z marketingowych punktów widzenia znaku „Trinity Enhanced” dla większości tytułów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
PS5
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze