Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nad Lords of the Fallen 2 „pracuje bardzo mały zespół”

Trwają poszukiwania zewnętrznego partnera produkcji.

Marek Tymiński, prezes studia CI Games, powiedział w rozmowie z Eurogamerem, że nad Lords of the Fallen 2 pracuje obecnie „bardzo mały zespół” deweloperów.

W związku z niezadowalającą sprzedażą Sniper Ghost Warrior 3 firma zapowiedziała, że skupi się na produkcji gier z nieco mniejszym budżetem niż typowe „AAA”. Tymiński zaznaczył jednak, że nie ma to wpływu na jakość produktu.

„Możemy skupić się na jakości, a nie na myśleniu o tym, żeby dorównać skali wysokobudżetowych hitów. Z naszego punktu widzenia nie ma w tej sytuacji nic złego.”

„To dotyczy także Lords of the Fallen 2. Nie oznacza to, że nie będziemy już pracować nad projektem - gra cały czas jest w planach i chcemy, by była świetna. Podchodzimy do tego poważnie i bez półśrodków, bo chodzi o jakość” - zaznaczył prezes studia.

Jednocześnie jednak firma poszukuje zewnętrznego partnera, który pomoże w rozpoczęciu właściwej fazy produkcji, do której nie wystarczy mały zespół z CI Games. Przypomina to sytuację pierwszej części serii, którą współprodukowało niemieckie Deck13.

Według Tymińskiego, gra może ukazać się w 2018 lub 2019 roku.

Producent Tomasz Gop pracował nad Lords of the Fallen 2 przez dwa lata, ale projekt nie wyszedł poza fazę wstępnego konceptu. Gop został niedawno zwolniony z CI Games, a obecnie pracuje nad strategią o wikingach w gliwickim studiu Destructive Creations.

Komentarze