Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Defiant „kategorycznie” odpiera zarzuty CI Games w sprawie Lords of the Fallen 2

Zespół wspiera swoich deweloperów.

Kilka dni temu CI Games wypowiedziało umowę Defiant Studios na stworzenie Lords of the Fallen 2, twierdząc, że partner „nienależycie wykonał” jeden z etapów rozwoju gry. Teraz głos w sprawie zabrali sami deweloperzy.

Polska firma nie była zadowolona z dotychczasowego efektu prac, choć trzykrotnie wzywała nowojorską ekipę do wprowadzenia stosownych poprawek. W rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera założyciel studia - David Grijins - odpiera zarzuty.

- Kategorycznie nie zgadzamy się ze sposobem, w jaki CI Games przedstawia Defiant Studios. Zespół pracujący nad projektem składa się z niesamowicie utalentowanych deweloperów, których dokonania w pełni wspieramy - tłumaczy menedżer.

W pierwszym Lords of the Fallen nie brakuje stworów

- Nasza ekipa wie, jak tworzyć wysokiej jakości gry, co nasi pracownicy udowodnili pełniąc kluczowe role w powstawaniu takich dużych tytułów, jak Just Cause 3, Call of Duty: Advanced Warfare, Far Cry 5, DMC i innych. Jako że zamierzamy dotrzymać zobowiązań dotyczących poufności, na razie nie możemy ujawnić większej ilości szczegółów - dodaje.

W komunikacie, który CI Games niedawno rozesłało do mediów, polski wydawca twierdził, że ukończy Lords of the Fallen 2 na własną rękę. Projektem zajmie się wewnętrzny zespół, wspomagany przez „zewnętrznych podwykonawców”.

Pierwsza odsłona cyklu ukazała się w 2014 roku. Produkcja to gra akcji z elementami RPG, oferująca system walki mocno inspirowany między innymi cyklem Dark Souls. Tytuł stworzyło niemieckie Deck13.

Ostatnie miesiące nie są dobre dla CI Games. Sniper Ghost Warrior 3 sprzedało się jedynie w 1,3 milionie egzemplarzy, a sama gra została chłodno przyjęta przez recenzentów i graczy. W związku z tym rodzima spółka postanowiła koncentrować się na mniejszych projektach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze