Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nabywcy DualSense Edge grają więcej niż posiadacze „zwykłych” padów do PS5

Właściwie nie powinno to dziwić.

Podczas odbywającej się w Japonii konferencji CEDEC 2023 opublikowano ciekawe statystyki związane z DualSense Edge. Wygląda na to, że posiadacze droższego kontrolera spędzają przy swoich PS5 więcej czasu, niż osoby korzystające z podstawowych modeli.

Informacja pojawiła się podczas wykładu poświęconego procesowi produkcji PlayStation 5, który odbył się 25 sierpnia na konferencji CEDEC 2023. Kensei Akiyama, dyrektor generalny departamentu technologii Sony Interactive Entertainment opowiedział między innymi o tym, jak użytkownicy korzystają z urządzeń peryferyjnych pokroju PS VR2 czy DualSense Edge, choć nie zabrakło też wątku poświęconego dostępności i kontrolerowi adaptacyjnemu.

Wkrótce potem na forum ResetEra jeden z użytkowników opublikował tłumaczenie prezentacji Akiyamy na język angielski, dzięki czemu informacje stały się łatwiej dostępne dla szerszej rzeszy odbiorców. Dowiedzieliśmy się między innymi, że posiadacze DualSense Edge miesięcznie grają średnio o 30 godzin więcej, niż posiadacze innych kontrolerów (najpewniej mowa o podstawowej wersji DualSense), a także uruchamiają o 1,3 więcej różnych tytułów.

Przedstawiciel Sony zdradził też, że posiadacze DualSense Edge najczęściej korzystają z funkcji mapowania przycisków, dostosowania czułości gałek analogowych oraz zapisywania profili dedykowanych różnym grom. Warto dodać, że statystyki są wynikiem sondażu przeprowadzonego przez Sony pomiędzy listopadem 2020 a majem 2023 roku, natomiast kontroler Edge trafił do sklepów w styczniu tego roku.

Prawdę mówiąc, nie powinno to dziwić, ponieważ na zakup droższego i bogatszego w funkcje kontrolera decydują się raczej te osoby, które i tak spędzają przy konsoli więcej czasu lub traktują tę formę rozrywki nieco poważniej (choćby przez walkę o pozycję w sieciowych rankingach). Według analityka Mata Piscatelli (Circana), DualSense Edge jest jak dotąd najlepiej sprzedającym się akcesorium bieżącego roku.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze