Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na całym świecie sprzedano już 13,5 mln egzemplarzy PlayStation 4

Ale Sony notuje straty.

Konsole PlayStation 4 nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wśród graczy na całym świecie, ale to nie wystarcza, by firma Sony mogła zanotować zyski.

Oddziały firmy. Dwie pierwsze kategorie od lewej to mobilna komunikacja oraz gry i usługi sieciowe

W okresie od początku lipca do końca września japońska korporacja straciła 1,2 mld dolarów. W dziale odpowiedzialnym za gry i konsole zanotowano za to znaczący wzrost przychodów: z poziomu 1,5 mld dol. w ubiegłym roku, do 2,7 mld teraz.

„Ten duży przyrost związany jest głównie ze sprzedażą konsol PlayStation 4 oraz zwiększeniem przychodów z usług sieciowych na tym sprzęcie” - napisano w raporcie finansowym.

Większość oddziałów korporacji zdołała wyjść w kwartale „ponad kreskę”, jedynie mobilna komunikacja ciągnie firmę w dół, odpowiadając za straty na poziomie 1,5 mld dol.

Sony po raz pierwszy zdecydowało się podać osobne wyniki sprzedaży PlayStation 4 w podziale na kwartały. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w okresie od lipca do września nabywców znalazło 3,3 mln urządzeń, a łącznie, od premiery w listopadzie - już 13,5 miliona. Spada za to zainteresowanie PS3 oraz PS Vita.

Sprzedaż sprzętu i gier Sony

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze