Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mroczna strategia Gord od polskich twórców zbiera mieszane oceny

Mogło być lepiej.

Mroczna strategia Gord od weteranów polskiego rynku gier wideo ukazała się wczoraj na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Produkcja zbiera mieszane oceny.

Przypomnijmy: opisywany projekt to „strategia przygodowa”, w której gracze budują wioski w mrocznym uniwersum, inspirowanym słowiańskim folklorem. Za prace odpowiada studio Covenant.dev, założone przez Stana Justa, w przeszłości producenta Wiedźmina 3.

Wcielamy się w przywódcę Plemienia Wschodzącego Słońca, gdzieś w głębi „zakazanych ziem”. Wykonywane zadania kształtują charakter naszych podopiecznych, a jednym z najważniejszych obowiązków jest budowa grodu - od skromnej osady do potężnej fortecy.

Wydaje się jednak, że debiut mógł wypaść nieco lepiej. Średnia ocen w serwisie OpenCritic wynosi obecnie 66 procent, a podział jest idealny - dokładnie połowa recenzentów poleca tytuł. Wyróżniają się oceny, takie jak ta od serwisu IGN: „W najlepszych momentach Gord jest średnią hybrydą budowania bazy, RTS i RPG. Reszta jest po prostu nudna” - napisał Jon Bolding, wręczając „czwórkę” w dziesięciostopniowej skali.

Mark Steighner z COGconnected zapewnia z drugiej strony, że Gord „to bogatsza i bardziej złożona gra, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka” z „interesującymi warstwami wyborów moralnych i zdrowia psychicznego do rozważenia”, a „mechanika i systemy rozgrywki przekładają się na angażujące wrażenia”.

Na Steamie recenzje użytkowników także są obecnie „Mieszane”, choć jest ich na razie niewiele - nieco ponad 60. W opisach równie często mowa o jakości, jak i o błędach.

Stan Just założył Covenant.dev w styczniu 2020 roku. Wcześniej był między innymi producentem wykonawczym w należącym do CD Projektu studiu Spokko, odpowiadał za dział badań i rozwoju CDP, a także za prace nad Wiedźminem 3 wraz z dodatkami.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Gord

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze