Skip to main content

Mod do Judgment przywraca wizerunek aresztowanego aktora

Oryginalny Hamura powraca.

Premiera gry Judgment - detektywistycznego spin-offu serii Yakuza - w 2018 roku związana była ze sporymi kontrowersjami. Sega na krótko wycofała grę ze sprzedaży, by usunąć wizerunek Pierre’a Takiego, który został aresztowany za posiadanie narkotyków.

Takie zarzuty to w Japonii bardzo poważna sprawa, więc odpowiedzialne za prace studio Ryu Ga Gotoku miało kilka dni, by zaangażować innego aktora, podmienić model i kwestie dialogowe. Zadania podjął się Miou Tanaka.

Pierre Taki (a obecnie Tanaka) wcielali się w Kyohei Hamurę, jednego z pomniejszych antagonistów w Judgment. Produkcja po wielu latach oczekiwań ukazała się w końcu na PC, więc twórcy modyfikacji ruszyli do działania. Jednym z pierwszych projektów jest właśnie przywrócenie Takiego do roli.

Całość stanowi remaster moda, który przygotowano już na PlayStation 4. Potrzebne pliki pobrać można za darmo z serwisu Nexus, a pochodzą najpewniej z wersji premierowej gry, dostępnej jeszcze przed nagłymi zmianami.

Perre Taki przyznał się do winy i dostał ostatecznie osiemnaście miesięcy w zawieszeniu na trzy lata. Tymczasem Judgment wydano na PC dopiero po czterech latach, ponieważ agencja reprezentująca aktora Takuyę Kimurę - wcielającego się w główną postać - obawiała się rzekomo, że ten może zostać zmodyfikowany w sposób wpływający negatywnie na jego wizerunek. Nie spodziewano się zapewne, że najpierw powróci Taki.

Zobacz także