Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mobilne Mobius Final Fantasy trafi na PC już 6 lutego

Z elementami Final Fantasy 7.

Darmowa gra mobilna Mobius Final Fantasy ukaże się także na PC, już 6 lutego. Aby umożliwić transformację, twórcy szykują szereg usprawnień w sferze oprawy graficznej.

Zadbano więc o wyższą rozdzielczość oraz rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę. Inne, podstawowe założenia nie uległy zmianie: nadal mamy do czynienia z bezpłatną produkcją RPG z podziałem na rozdziały, wspieraną transakcjami cyfrowymi.

Gracze będą mogli przenieść zapisy z urządzeń mobilny, a także dowolnie przełączać się pomiędzy poszczególnymi wersjami sprzętowymi, bez tracenia postępów.

Dzień po premierze - 7 lutego - odbędzie się także wydarzenie specjalne związane z Final Fantasy 7 Remake, przeprowadzone w Japonii już jakiś czas temu. Spotkamy postacie i przeciwników z tej klasycznej odsłony serii.

Mobius Final Fantasy, określane jako pierwsza mobilna odsłona serii o „jakości konsolowej”, ukazała się w Japonii już w czerwcu ubiegłego roku, zbierając pozytywne oceny.

Producentem tytułu jest sam Yoshinori Kitase, którego doświadczenie obejmuje między innymi Final Fantasy 7, 8 i 10, Kingdom Hearts czy Chrono Trigger.

Gracz wciela się w cierpiącego na amnezję bohatera, w przeklętej krainie o nazwie Paramatia. Nie brakuje standardowych elementów serii: punktów doświadczenia, eksploracji czy turowej walki i profesji postaci.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze