Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

MMO od twórców League of Legends ma problem. Producent opuszcza Riot

Gra pozostaje „w dobrych rękach”.

Kluczowy producent projektu MMO w uniwersum League of Legends - Greg Street - opuszcza Riot Games, lecz zapewnia jednocześnie, że projekt „jest w dobrych rękach”.

Popularny Greg „Ghostcrawler” Street opuścił Blizzard w listopadzie 2013 roku, gdzie zajmował stanowisko głównego projektant rozgrywki w World of Warcraft. Wkrótce później zajął właśnie podobne stanowisko w Riot Games, odpowiedzialnym za League of Legends.

Deweloper pracował przy World of Warcraft od lutego 2008 roku, odpowiadając za wiele kluczowych zmian i elementów rozgrywki: w systemie klasy postaci, przedmiotów czy nawet interfejsie. Wcześniej pracował w Ensemble Studios przy strategiach z serii Age of Empires.

Projekt nowego MMO ujawniono w 2020 roku. Jak wyjaśnił na Twitterze sam zainteresowany, postanowił opuścić Riot ze względów osobistych, by spędzić więcej czasu z rodziną. „W zeszłym roku doświadczyliśmy kilku druzgocących strat osobistych i chcę być bliżej pozostałych członków rodzin - napisał.

„W czasie tej przerwy dużo myślałam o swojej karierze. Żałoba potrafi naprawdę pokazać, co jest dla nas najważniejsze (choć nadal nie polecam tego sposobu). A po dziewięciu latach w Riot czuję, że nadszedł czas na coś nowego!” - dodał.

MMO jest w dobrych rękach i nadszedł właściwy czas, by przekazać stery na kolejny etap” - zapewnił. „Planuję pozostać w branży gier i otrzymałem już kilka ekscytujących propozycji. No i będę grał razem z wami w Riot MMO, kiedy tylko gra się ukaże”.

Szczegóły na temat samego projektu pozostają obecnie wyjątkowo skąpe. Nad grą pracuje między innymi Mateusz Tomaszkiewicz, weteran CD Projektu od czasów Wiedźmina 2, a ostatnio „reżyser projektu zadań” w Cyberpunk 2077.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze