Skip to main content

Mistrz gry GeoGuessr odnalazł miejsce, gdzie 13 lat wcześniej widz oświadczył się żonie

Śledztwo na drugim końcu świata bez wychodzenia z domu.

Streamer o pseudonimie Rainbolt - uchodzący za jednego z najlepszych graczy GeoGuessr - na prośbę widza odnalazł miejsce, gdzie ponad dekadę wcześniej ten oświadczył się żonie. Zadanie nie było proste, ponieważ fan nie pamiętał wielu szczegółów. Jak wyjaśnił streamer na opublikowanym filmie, otrzymał od widza jedynie krótkie nagranie z zaręczyn oraz garść ogólnych informacji.

- Na materiale widać górę Fuji, a widz dojechał na miejsce nagrania z miasta Fujisawa, co znaczy, że musieli patrzeć na wschodnie zbocze góry. Następnie sprawdziłem wszystkie trasy autobusowe z Fujisawy do góry Fuji i określiłem najbardziej prawdopodobne miejsca - wyjaśnia twórca.

- Potem zacząłem krążyć po ulicach prawdopodobnych miast w Google Street View, starając się dopasować wygląd góry i odległość, z jakiej została sfotografowana. Ostatecznie ustaliłem, że to musi być miasto Gotemba. Potem zauważyłem, że na nagraniu widać też trawiastą drogę i charakterystyczny budynek, zwrócony na południe. Dzięki nim udało się odnaleźć pasujące skrzyżowanie i to było poszukiwane miejsce - kończy historię streamer.

Przypomnijmy, że GeoGuessr to przeglądarkowa gra oparta o silnik Google Street View. Gracze są umieszczani w losowym miejscu i muszą w ciągu jak najmniejszej liczby kroków, lub jak najprecyzyjniej, określić swoje położenie na mapie świata.

Zobacz także