Skip to main content

Minecraft Dungeons, Ghostwire Tokyo i wiele więcej w PS Plus na marzec

Dla abonentów wersji Essential, Premium i Extra.

Podczas wczorajszego pokazu State of Play, Sony pokazało kilka tytułów, w które subskrybenci usługi PS Plus będą mogli zagrać od marca. Poznaliśmy nie tylko standardowe „darmowe” produkcje w ramach miesięcznej rotacji, ale też jakie gry trafią do usługi Game Catalogue dla posiadaczy abonamentu PS Plus Premium i Extra.

Jeśli chodzi o „standardowe” gry dostępne co miesiąc, to Sony postarało się tym razem o trzy bardzo mocne tytuły. Użytkownicy PS4 będą mogli zagrać między innymi w Minecraft Dungeons - spin-off popularnego sandboxa, tym razem przyjmujący formę hack-and-slasha oraz Code Vein, czyli grę typu soulslike w stylistyce anime i osadzoną w świecie łączącym elementy dark fantasy i post-apo.

Natomiast z myślą o posiadaczach konsol obecnej generacji przygotowano dostęp do Battlefielda 2042, czyli najnowszej odsłony kultowych strzelanek wieloosobowych od studia DICE. Gracze mogą toczyć bitwy na ogromną skalę na rozległych mapach, przy użyciu piechoty oraz pojazdów naziemnych i latających. Najnowsza odsłona zaskakuje ogromnymi starciami - twórcy udostępnili możliwość rozmieszczenia nawet 128 graczy na jednej mapie.

Poinformowano także, że do usługi Game Catalogue trafi pięć nowych tytułów. Warto tutaj zwrócić uwagę na Tchia - produkcja dostępna będzie dla abonentów w dniu światowej premiery 21 marca. W grze wcielamy się w małą dziewczynkę z tropikalnej wyspy, która musi uratować ojca z rąk okrutnego tytana. Tytułowa bohaterka posiada jednak specjalny dar, pozwalający jej kontrolować napotkane zwierzęta, a nawet przedmioty. Gra dostępna będzie na PS4 i PS5.

Jeśli natomiast chodzi o cztery pozostałe tytuły, to ponownie dostaliśmy od Sony solidny wybór produkcji, które powinny zadowolić gusta niemal wszystkich graczy:

  • Uncharted Kolekcja Dziedzictwa Złodziei (PS5)
  • Immortals Fenyx Rising (PS4, PS5)
  • Rainbow Six Extraction (PS4, PS5)
  • Ghostwire: Tokyo (PS5)

Zobacz także