Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Millennia to kolejny konkurent Cywilizacji, ale ze wsparciem dużego wydawcy

Paradox Interactive w akcji.

Millennia to kolejna produkcja starająca się rzucić wyzwanie kultowej serii Civilization. Na tle podobnych inicjatyw wyróżnia się zapewne fakt, że wydawcą jest Paradox Interactive, mistrzowie gier strategicznych.

Wydaje się jednak, że nie dostaniemy produkcji na miarę Europa Universalis czy Crusader Kings, ponieważ prace zlecono zewnętrznemu podmiotowi. C Prompt Games - jak brzmi nazwa studia - siedzibę ma w USA i może pochwalić się około... dwudzistką pracowników.

Oczekiwania warto zapewne odpowiednio stonować. Jak na gatunek przystało, Millennia to historyczna gra turowa, w której sprawdzimy umiejętności strategiczne na przestrzeni 10 tysięcy lat - od zarania ludzkości po przeróżne warianty naszej przyszłości. Przebieg historii ustalimy osobiście.

„Ukształtuj swoje państwo, wybierając w czasie rozgrywki unikatowy charakter. Ma to być naród wojowników czy odkrywców? Czy jego przywódcą będzie wielki chan, czy może budowniczy pomników? Czy ma zasłynąć ze stworzenia popkultury, czy z dominującej pozycji na światowym rynku finansowym? Które elementy kultury twojego państwa odbiją się echem w historii?” - czytamy w opisie.

Takie podejście wydaje się przypominać nieco Humankind, jednego z bardziej udanych, współczesnych naśladowców cyklu Civilization. W Millennia nie zabraknie także rozwoju gospodarki i regionów czy rozbudowanego drzewka technologicznego.

Wśród cech wyróżniających na tle konkurencji wymienić można zapewne „epoki alternatywne” oraz „epoki kryzysu”. Te pierwsze to nietypowe warianty historii, jak domy w chmurach czy miasta pod wodą. Te drugie są „następstwem chaosu i nieładu, mogąc wprowadzić świat w przyszłość pełną wojen, chorób i ignorancji”.

Millennia zmierza wyłącznie na PC. Nie podano nawet przybliżonej daty premiery.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Millennia

Video Game

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze