Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft - „Sfinalizujemy przejęcie Activision w terminie, nawet bez zgody FTC”

Firma pewna swego.

W zeszły wtorek odbyła się rozprawa wstępna w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Prawniczka firmy z Redmond stwierdziła, że transakcja zostanie zamknięta bez względu na decyzję Federalnej Komisji Handlu (FTC).

Jak czytamy na forum ResetEra, główna prawniczka Microsoftu, Beth Wilkinson, oznajmiła podczas przesłuchania przedprocesowego, że gdy tylko Microsoft i Activision Blizzard wypracują środki zaradcze wraz z komisjami antymonopolowymi w Europie i Wielkiej Brytanii, przejęcie zostanie sfinalizowane bez względu na to, czy porozumienie z FTC zostanie osiągnięte, czy nie.

Beth Wilkinson powiedziała sędziemu administracyjnemu, że obie firmy liczą się z pozwem, jaki FTC najprawdopodobniej wniesie w związku z tym do Sądu Federalnego i są na to przygotowane. Microsoft jednocześnie wnosi o przyspieszenie harmonogramu FTC, ponieważ wewnętrzny proces w amerykańskiej komisji zaplanowano na 2 sierpnia, natomiast umowa przejęcia zostanie automatycznie unieważniona, jeśli nie zakończy się do 18 lipca.

Prawniczka przekazała również, że wszelkie rozwiązania i środki zaradcze wypracowane z organami Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii zostaną zaproponowane także FTC. Firma oczekuje zamknięcia transakcji jeszcze przed planowaną datą, czyli przed 18 lipca. Microsoft zdaje się pewny swego i wygląda na to, że postępowania przed europejskimi organami antymonopolowymi idą po myśli korporacji.

Podczas rozprawy wstępnej, która odbyła się 3 stycznia, przedstawiciele FTC oznajmili, że „na razie” nie planują zaskarżać przejęcia i nie zamierzają składać pozwu przeciw Microsoftowi przed Sądem Federalnym USA. Urzędnicy dali do zrozumienia, że zależy im na osiągnięciu kompromisu z korporacją i nawet wydelegowali specjalny zespół do prowadzenia negocjacji, choć do rozmów jeszcze nie doszło.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze