Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft: Możliwości Xbox One zwiększą się wraz z upływem czasu

Dzięki serwerom „w chmurze”.

Wraz z upływem czasu Xbox One będzie działał coraz sprawniej, przez co nie zestarzeje się tak jak obecna generacja - twierdzi Phil Harris, wiceprezes działu konsolowego w Microsofcie.

- Aby rynek pozostał świeży, należy ciągle odświeżać technologię i rozwijać środowisko dla deweloperów, kreując nowe, ekscytujące doświadczenia - przyznał menedżer w rozmowie z serwisem MCV.

- Dzięki technologii serwerów rozproszonych możemy dodawać kolejne opcje, nowe funkcje i zwiększać wydajność wraz z upływem czasu. Wydaje mi się, że platforma pozostanie świeża na bardzo długo.

Harris wypowiedział się także na temat „cyfrowej przyszłości”. Jak przyznał, wersje pudełkowe gier nie znikną ze sklepów w najbliższej przyszłości.

- W skali globalnej świat zmierza w kierunku cyfrowym. Myślę, że nie da się tego uniknąć. Ale w przypadku Xbox One całkiem słusznie daliśmy ludziom wybór - mówił.

- Wszystko zależy od miejsca zamieszkania. Jak powiedział kiedyś William Gibson: „Przyszłość jest już teraz, tylko nierówno rozdystrybuowana”. W Korei Południowej rynek jest już całkowicie cyfrowy. Mają tam szerokopasmowe łącza, więc fizyczna sprzedaż praktycznie nie istnieje. To będzie powolna ewolucja, nie rewolucja.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze