Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft dodaje nowy klawisz na klawiaturze PC. Uruchomi sztuczną inteligencję

Firma wierzy, że zachęci ludzi do częstego korzystania z SI.

Microsoft po raz pierwszy od 30 lat postanowił zaktualizować standard klawiatury komputera. Nowy klawisz będzie pozwalał szybko włączyć opartego na sztucznej inteligencji asystenta Copilot, którego gigant z Redmont wdraża właśnie do większości swoich produktów. Firma uważa, że zachęci to użytkowników do codziennego korzystania z pomocy SI.

Wprowadzenie klawisza Copilot oznacza pierwszą znaczącą zmianę w klawiaturze komputera z systemem Windows od prawie trzech dekad. Wierzymy, że umożliwi to ludziom łatwiejsze uczestnictwo w rewolucji SI” - czytamy we wpisie na oficjalnym blogu Windowsa. „Klawisz Copilot dołącza do klawisza Windows jako podstawowa część klawiatury komputera. Po naciśnięciu nowy klawisz wywoła funkcję Copilot w systemie Windows, dzięki czemu korzystanie z Copilota w codziennych czynnościach będzie łatwe i przyjemne”.

Prawie 30 lat temu wprowadziliśmy do klawiatury komputera PC klawisz Windows, który umożliwił ludziom na całym świecie interakcję z systemem Windows. Postrzegamy to jako kolejny moment ewolucji naszej podróży z systemem Windows, w którym Copilot będzie punktem wejścia do świata sztucznej inteligencji na komputerze PC” - dodają deweloperzy. Jak możemy zobaczyć na krótkiej animacji, klawisz Copilota zastąpi prawy klawisz Windows znajdujący się obok strzałek kierunkowych, tym samym standardowy układ 104 klawiszy nie ulegnie zmianie.

Z dalszej części tekstu możemy się dowiedzieć, że pierwsze urządzenia ze zaktualizowanymi klawiaturami powinny pojawić się na rynku już w najbliższych dniach, natomiast uroczysta „premiera” klawisza będzie miała miejsce podczas nadchodzących targów CES 2024, odbywających się w dniach 9 do 12 stycznia. „Historie o tym, jak w ciągu ostatniego roku Copilot inspirował ludzi i dawał im nowe możliwości dają nam energię do dalszego biegu w niekończącej się pogoni za innowacjami, jakie wprowadzamy dla naszych klientów” - czytamy.

Należy jednak zauważyć, że funkcja Copilot nie jest na razie dostępna w polskiej wersji Windowsa 11. Nad Wisłą możemy z niej skorzystać w wyszukiwarce Bing poprzez przeglądarkę Microsoft Edge oraz w dedykowanej aplikacji na telefony z systemem Android, jednak nie ujawniono na ten moment daty pełnego wdrożenia usługi na naszym rynku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze