Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft chwali pada do PS5. Część funkcji może otrzymać kontroler do Xbox Series X/S

Wskazuje Phil Spencer.

  • Phil Spencer z Microsoftu uważa, że Sony wykonało „kawał niezłej roboty” z DualSense
  • Menedżer twierdzi, że pad do PS5 ma elementy, które powinny pojawić się w kontrolerze Xbox Series X/S

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - zasugerował, że kontroler konsol Xbox Series X/S może otrzymać część funkcji pada do konkurencyjnego PS5.

Menedżer pojawił się na antenie najnowszego podcastu Kinda Funny Gamecast. W rozmowie poruszył między innymi kwestię akcesoriów i innych urządzeń dla graczy, w tym wspomnianego DualSense.

- Musimy najprawdopodobniej trochę popracować nad kontrolerem. Sony wykonało niezłą robotę ze swoim padem, a my przyglądamy się niektórym funkcjom i uważamy, że są elementy, które też powinniśmy przygotować - tłumaczy, cytowany przez VGC.

Microsoft myśli o ulepszeniu swojego pada

To nie pierwszy raz, kiedy Microsoft sugeruje, że pady do Xbox Series X/S mogą otrzymać niektóre opcje DualSense. W rozesłanej kilka miesięcy temu ankiecie dla konsumentów zapytano, czy gracze są zainteresowani mechanizmami kontrolera do PlayStation 5, czyli między innymi systemem wibracji haptycznych i adaptacyjnymi triggerami.

Spencer jednocześnie podkreślił, że amerykańska firma nie jest obecnie zainteresowana goglami rzeczywistości wirtualnej (VR) i urządzeniami do rzeczywistości rozszerzonej (AR). Koncern obserwuje sytuację na rynku PC i na razie nie dostrzegł sprzętów, które powinny trafić na platformy Xbox.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze