Skip to main content

Microsoft chciałby Call of Duty nie tylko na PlayStation, ale i Switchu

Plany prezesa koncernu.

Wczoraj Microsoft poinformował, że Call of Duty będzie dostępne na PlayStation nawet po wygaśnięciu obecnych umów, sugerując, że na konsole Sony trafią także przyszłe odsłony serii. Teraz firma przekonuje, że chce wydać cykl także na Switchu.

Prezes koncernu - Brad Smith - gościł na antenie amerykańskiej stacji CNBC, gdzie komentował wczorajszy komunikat dotyczący planów związanych z kupnem Activision Blizzard. Poruszono też kwestię wspomnianych strzelanek na konkurencyjnych platformach.

- Jedną z rzeczy, wobec której wyrażamy się bardzo jasno podczas procesu zatwierdzania tego przejęcia, jest fakt, że wspaniałe tytuły pokroju Call of Duty od Activision Blizzard będą dostępne na konsolach PlayStation od Sony - przekonuje menedżer.

Przyszłe Call of Duty najpewniej trafią na PlayStation i Switcha

- Chcemy je także wydać na urządzeniach Nintendo. Podobnie z innymi popularnymi grami od Activision Blizzard, zamierzamy zagwarantować, że będą nadal dostępne na PlayStation i pojawią się na sprzętach Nintendo - tłumaczy Smith.

Prezes koncernu porównuje obecną sytuację do losów Minecrafta, którego firma przejęła w 2014 roku. Produkcja nadal jest obecna na kilku platformach sprzętowych, a nowe tytuły z cyklu trafiają nie tylko na PC i Xboksy.

Wczorajsze oświadczenie Microsoftu wiele osób odczytuje jako zamiar wydawania przyszłych odsłon Call of Duty na platformy Sony - firma stwierdziła bowiem, że na konkurencyjnych konsolach zaoferuje gry z serii również „po wygaśnięciu obecnych kontraktów”.

Zobacz także