Skip to main content

Microsoft chce więcej japońskich gier na Xboxie

Firma zamierza wspierać azjatyckich deweloperów.

Phil Spencer i Sarah Bond - czyli szefowie działu Xboxa - podczas pokazu Microsoftu na targach Tokyo Game Show zapowiedzieli, że na konsoli „zielonych” znajdziemy w przyszłości więcej gier od japońskich deweloperów.

Podczas rozmowy z serwisem IGN Japan Sarah Bond potwierdziła, że firma współpracuje blisko z azjatyckimi studiami: „Jestem bardzo podekscytowana tym, że pracujemy obecnie z ponad 250 japońskimi deweloperami, którzy tworzą w tym momencie gry na Xboxa. 150 już trafiło do sprzedaży, 100 z nich można znaleźć w Game Passie a niedawno ogłosiliśmy 15 kolejnych tytułów z Azji i 13 z Japonii”.

Ponadto znany twórca gier Hideo Kojima podzielił się niedawno zdjęciami ze spotkania z ekipą Microsoftu na targach. Później jednak Phil Spencer udzielił wywiadu dla japońskiego serwisu Game Watch, że na ten moment nie można mówić o żadnych konkretach.

Na razie nie mamy nic do przekazania. Po prostu spotkaliśmy się z Hideo Kojimą i wieloma innymi deweloperami, aby porozmawiać o dystrybucji gier na Xboxie. Rozumiemy i jesteśmy świadomi, że wielu fanów pragnie gier z Japonii. Pracujemy nad tego typu tytułami, więc oczekujcie dokładniejszych informacji w przyszłości.” - powiedział biznesmen.

Spencer udzielił również osobnego wywiadu portalowi Famitsu, gdzie zdradził, jak wygląda obecnie współpraca Microsoftu z twórcami gier na dalekim wschodzie.

Mam wielu wspólników i przyjaciół, którzy tworzą gry w Japonii. Wielu znam od lat i regularnie pytam: czego oczekujecie od naszej platformy? Słuchamy japońskich deweloperów i zbieramy opinie. Myślę, że cały nasz wysiłek zaowocował zaufaniem wśród twórców, co oczywiście oznacza więcej gier na Xboxie. Uważam, że dzięki tej obustronnej współpracy w przyszłości będziemy mieć jeszcze więcej japońskich gier i bardzo mnie to cieszy” - przekazał szef Xboxa.

Read this next