Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Medieval Dynasty - handel: jak zarabiać złoto

Skąd brać złoto, sprzedawanie i kupowanie przedmiotów.

Złoto jest jednym z najważniejszych przedmiotów w grze Medieval Dynasty. Dzięki niemu możesz, między innymi, kupić nowe narzędzia, ubrania czy nasiona, wykorzystasz je także do zapłaty podatków. W tym rozdziale podpowiadamy w jaki sposób szybko i łatwo zarabić złoto.

Na początku rozgrywki otrzymasz jedynie 50 sztukami złota, lecz już od pierwszych minut możesz sprzedawać przedmioty by się wzbogacić. W tym celu udaj się do dowolnej wsi i znajdź - przytrzymując klawisz Alt - osobę z ikonką sakwy (1) przy swoim imieniu.

Rozpocznij z nią rozmowę i wybierz opcję dialogową Pokaz mi swoje towary. Otworzy się ekran handlu, z twoimi przedmiotami po lewej stronie i z ekwipunkiem handlarza po prawej. Tutaj wyświetli się także twoje złoto (2), a także złoto handlarza (3).

By sprzedać przedmiot wystarczy na niego kliknąć i wcisnąć przycisk F lub kliknąć na przycisk Sprzedaj (4). Jeśli będziesz miał więcej niż 1 przedmiot do sprzedania, wyświetli się okno z suwakiem pozwalającym ci wybrać ilość przedmiotów, których chcesz się pozbyć. Przed sprzedażą zwróć jednak uwagę na to, czy handlarz ma odpowiednią ilość złota - jeśli nie, nie otrzymasz pełnej kwoty za przedmioty.

Sprzedawać możesz wszystko, nawet patyki i kamienie które uda ci się zebrać. Lepszym wyjściem jest jednak sprzedaż wytworzonych przedmiotów, takich jak narzędzia. Ich cena jest wielokrotnie wyższa, niż sprzedane oddzielnie materiały, a wytworzenie ich pozwoli ci przy okazji rozwinąć postać. Sposób tworzenia narzędzi opisujemy w rozdziale siekiera, młotek i motyka: jak zdobyć narzędzia.

Jeśli danemu handlarzowi zabraknie złota, udaj się po prostu do kogoś innego - w każdej wiosce jest przynajmniej 2 handlarzy, a każdy z nich skupi od ciebie dowolne przedmioty. Staraj się przy każdej okazji zarabiać złoto - przed wyjściem do wioski twórz narzędzia i ubrania, by je potem sprzedać. Złoto potrzebne jest w grze niemal w każdej ilości - przyda ci się szczególnie do odblokowywania nowych schematów przedmiotów.

Następnie: Medieval Dynasty - nasiona: skąd wziąć i kiedy wysiewać

Spis treści: Medieval Dynasty - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Medieval Dynasty - siekiera, młotek i motyka: jak zdobyć narzędzia

Komentarze