Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 1 - leksykon: jak przeglądać informacje i samouczki

Kodeks, czyli wszystkie wiadomości w jednym miejscu.

Ilość informacji pojawiających się w trakcie rozgrywki w Mass Effect może dość szybko przytłoczyć i umknąć uwadze gracza. Na szczęście wszystkie nowo odkryte wiadomości są automatycznie zapisywane. Aby je sprawdzić wystarczy w menu uruchomić Leksykon (1).

Po uczynieniu tego zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu. Z lewej strony znajduje się lista (2) odkrytych informacji. Są one zazwyczaj posegregowane w różne podgrupy - jeśli chcemy zobaczyć tematy z danej tematyki, to wystarczy rozwinąć daną grupę. Po zaznaczeniu interesującej nas pozycji w oknie (3) z prawej pojawią się informacje.

Wiadomości w leksykonie są podzielone na dwie kategorie - podstawowe (4) oraz dodatkowe (5). W pierwszej znajdziemy informacje o najważniejszych elementach związanych ze światem Mass Effecta, a w drugiej rzeczy poboczne, a także samouczki (6) związane z rozgrywką między innymi ze sterowaniem, walką czy prowadzeniem pojazdu Mako.

Czasami ilość odkrytych wiadomości jest bardzo duża, a migające informacje mogą utrudniać przeglądanie leksykonu. Można wtedy skorzystać z opcji Wszystkie jako przeczytane (7), dzięki czemu wszystkie zostaną oznaczone, jako przejrzane.

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - szybka podróż: jak korzystać

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze