Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mark Zuckerberg pokazał awatara w metaverse, internauci go wyśmiali. Nowa wersja jest bardziej „ludzka”

Zremasterowany Zuck.

Na początku tygodnia Mark Zuckerberg opublikował zdjęcie przedstawiające wirtualną wersję samego siebie w metaverse. Awatar nie był głównym tematem posta, ale krytyka wyglądu postaci najwyraźniej zmusiła szefa Meta do jej zaktualizowania.

Wspomniany post był informacją o uruchomieniu Horizon Worlds we Francji i Hiszpanii. To należąca do Meta społeczna platforma metaverse, dostępna na goglach VR.

Od „najważniejszych” wieści uwagę odciągnęły nie tylko wątpliwej jakości rendery Wieży Eiffla i świątyni Sagrada Família, ale też sam Zuckerberg, przypominający raczej lalkę bez wyrazu twarzy. Nie zabrakło memów.

Krytyczne komentarze musiały dotrzeć do „Zucka”, bo teraz opublikował na Instagramie nowe zdjęcie, pokazujące środowisko wysokiej jakości, ale przede wszystkim „zremasterowanego” awatara.

Wiem, że zdjęcie, które zamieściłem na początku tego tygodnia miało dość podstawową grafikę” - tłumaczy Zuckerberg. „Zostało zrobione szybko, aby świętować start. Grafika w Horizonie może być znacznie lepsza”.

Read this next