Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Logitech szykuje własną „konsolę” przenośną do gier

Z myślą o zabawie w chmurze.

Firma Logitech podjęła współpracę z chińskim konglomeratem Tencent, czego efektem ma być przenośna konsola przeznaczona do uruchamiania gier PC transmitowanych w „chmurze”.

Mowa głównie o wsparciu dla Xbox Cloud Gaming oraz GeForce Now, co potwierdza podjęcie kooperacji także z Microsoftem i Nvidią, by odpowiednio dostosować urządzenie. Nie podano na razie żadnych innych detali, takich jak data premiery, cena, wygląd czy nawet nazwa.

„Jako ktoś, kto wychował się na grach wideo, możliwość włączenia i streamowania produkcji AAA w dowolnym miejscu jest bardzo ekscytująca i nie mogę się doczekać, by pokazać wszystkim, nad czym pracujemy” - komentuje Ujesh Desai, menedżer zarządzający Logitech G.

W oczekiwaniu na więcej informacji można zapisać się na oficjalnej stronie, by aktualizacje trafiły prosto do skrzynki pocztowej. Producent obiecuje premierę jeszcze w tym roku, więc na detale zapewne nie trzeba będzie czekać długo.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze