Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO i Epic zbudują metaverse dla dzieci

Kluczem bezpieczeństwo.

Firma LEGO podjęła współpracę z Epic Games, by wspólnie przygotować metaverse – sieciowy sandbox – dla najmłodszych użytkowników, z bezpieczeństwem jako najważniejszym elementem.

Jak czytamy w ogłoszeniu, obie korporacje podejmują długoterminową współpracę, by „kształtować przyszłość metaverse oraz uczynić je atrakcyjnym i bezpiecznym dla dzieci i rodzin”.

Nie jest obecnie jasne, co dokładnie obie strony mają na myśli. Warto pamiętać, że sam koncept tego, czym w ogóle jest „metaverse” różni się w zależności od projektu.

Najprostsze i najbardziej ogólne wyjaśnienie to sieciowe uniwersum, w którym gracze nie mają konkretnych zadań czy misji, lecz mogą swobodnie wchodzić w społecznościowe interakcje i korzystać z wbudowanych narzędzi, do organizowania rozrywki. Nieco jak Roblox.

Jak zapewnia szef grupy LEGO, wirtualne światy to miejsce, gdzie dzieci mogą „rozwinąć umiejętności potrzebne na całe życie, jak kreatywność, współpraca i komunikacja. Naszą odpowiedzialnością jest sprawienie, by były bezpieczne, inspirujące i korzystne dla wszystkich”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze