Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO 2K Drive oficjalnie. Wyścigi w otwartym świecie mają datę premiery

Jest też pokaz rozgrywki.

LEGO oraz wydawca 2K zapowiedzieli premierę LEGO 2K Drive, czyli nowej gry wyścigowej w otwartym świecie zbudowanym z popularnych klocków. Tytuł trafi na rynek już 19 maja 2023 roku.

Wraz z konkretnym terminem otrzymaliśmy około 2-minutowy zwiastun zbudowany z mieszanki humorystycznych scen oraz fragmentów rozgrywki. Produkcja zapowiada się całkiem obiecująco. Akcja rozegra się w otwartym świecie Klockolandii, a do użytku gracza oddany zostanie szeroki wachlarz pojazdów oraz wyzwań.

Tytuł zaoferuje rozgrywkę w trybie multiplayer oraz opcję dzielenia ekranu. Prócz samych wyzwań nie zabraknie także opowieści. „W trybie fabularnym przejdziesz drogę od żółtodzioba do słynnego mistrza, rywalizując z całym szeregiem charyzmatycznych rywali. Wraz z każdym zwycięstwem będziesz piąć się po szczeblach kariery, a na koniec zmierzysz się z niesławnym Cieniem-Z” - czytamy na Steamie.

Pojawią się także elementy charakterystyczne dla otwartego świata, a więc lokacje z postaciami niezależnymi, zadania poboczne oraz oczywiście mechanika budowy własnego pojazdu. Główną atrakcją pozostaną jednak pojedyncze wyścigi, turnieje oraz minigry.

Czeka na Ciebie rozległy i tętniący życiem świat Klockolandii, pełen barwnych postaci i dziwacznych zadań, które możesz odkrywać wedle własnego uznania. Przemierzaj bujne pola Turborównin, ścigaj się po bezdrożach hrabstwa Wielki Sadek, pływaj malowniczymi kanałami Parowu Poszukiwaczy i nie tylko” - czytamy dalej.

Lego 2K Drive zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Switcha. Wraz z ujawnieniem daty premiery ruszyły także preordery oferujące zestawy dodatkowej zawartości. Dostępne są trzy edycje: Standard, Awesome i najdroższa - w cenie 119,99 dolarów - Awesome Rivals.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze