Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Legendarny Wipeout dostał remaster od fanów

Imponująca lista zmian.

Futurystyczna gra wyścigowa WipeOut zasłynęła wysoką jakością na pierwszym PlayStation, lecz wydana w tym samym okresie wersja PC „wsławiła” się fatalnym wykonaniem. Teraz, po niemal trzech dekadach, fani sami przygotowali remaster.

WipeOut Phantom Edition - jak brzmi pełna nazwa - stanowi na dobrą sprawę całkiem nową konwersję, ponieważ deweloperzy ponownie przenieśli dane z PSX, a także wprowadzili szereg poprawek: brak limitu liczby klatek na sekundę, renderowanie w wysokiej rozdzielczości, minimalne doczytywanie obiektów, większy zasięg widzenia, lepsze oświetlenie i tak dalej.

Są nawet trzy opcje kolizji: oryginalna, rodem z WipeOut 2 oraz zapożyczona z BallisticNG, podobnej w założeniach produkcji z 2016 roku. Jest też pełna obsługa nie tylko klawiatury, ale i padów - także tych współczesnych.

Do tego nowe ekrany menu, muzyka, efekty dźwiękowe i rozbudowane opcje graficzne. Nowości pobrać można za darmo z serwisu GitHub, ale do działania potrzebne są pliki z oryginalnego WipeOut, z wersji PlayStation wydanej w USA.

Pierwszy Wipeout ukazał się w 1996 roku, za sprawą studia Psygnosis. Akcja toczy się w 2052 roku, a gracze dołączają do ligi F3600, w której konkurują antygrawitacyjne pojazdy, osiągające zawrotne prędkości na zamkniętych trasach. Tytuł wyróżniał się świetną ścieżką dźwiękową i został ciepło przyjęty, otrzymując także szereg kontynuacji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze