Skip to main content

Kultowy „Hotel Zacisze” powróci. Serial doczeka się rebootu

John Cleese w roli głównej.

„Hotel Zacisze” zostanie ponownie uruchomiony, a główną rolę zagra John Cleese, członek grupy Monty Python. To oznacza, że kultowy brytyjski serial komediowy doczeka się rebootu po ponad czterdziestu latach.

Cleese znowu wcieli się w cynicznego właściciela ośrodka Basila Fawlty'ego, próbującego odnaleźć się we współczesnym świecie. Co ciekawe, popularny komik zajmie się także rozpisaniem scenariuszy do nowych odcinków, w których wystąpi jego córka - Camilla. Bohaterka połączy siły ze swoim ojcem i wspólnie poprowadzą butikowy hotel, jak informuje portal Deadline.

Serial powstanie pod patronatem Castle Rock Entertainment, a jego producentem wykonawczym zostanie Rob Reiner, reżyser między innymi filmu „Misery”, będącego ekranizacją powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Filmowiec często w wywiadach określa Cleese’a mianem „legendy komedii”.

„Hotel Zacisze” reprezentuje specyficzny brytyjski humor, który spodobał się wielu widzomZobacz na YouTube

Przypomnijmy, że oryginalny „Hotel Zacisze” doczekał się w sumie dwunastu odcinków emitowanych w latach 1975-1979. Wystarczyło to jednak, aby w 2000 roku zwyciężył w zestawieniu stu najlepszych brytyjskich programów telewizyjnych sporządzonym przez Brytyjski Instytut Filmowy.

Produkcję wielokrotnie doceniano za humor i dobrze dobraną obsadę, ponieważ oprócz wyśmienitej kreacji Cleese’a, zobaczyliśmy na ekranie także Andrew Sachsa, który wcielił się w charakterystycznego hiszpańskiego kelnera Manuela czy Prunellę Scales w roli apodyktycznej żony głównego bohatera Sybil. Nie możemy też zapomnieć o pokojówce Polly, granej przez Connie Booth.

Zobacz także