Skip to main content

Kulisy anulowanego Lord of the Rings MMO. Sytuacja „mocno się skomplikowała”

Znowu chodzi o Tencent.

Jeszcze w 2019 roku informowaliśmy, że Amazon Game Studios we współpracy ze studiem Athlon tworzy darmowe MMO w uniwersum Władcy Pierścieni. W ubiegłym roku projekt anulowano, a w tle mówiło się o konflikcie z chińską firmą Tencent.

Oficjalnie milczano, lecz teraz wersję wydarzeń potwierdził Christoph Hartmann, szef Amazon Games, w rozmowie z serwisem GameSpot. Jak się okazuje, kooperacja na linii Amazon - Tencent to o jednego giganta za dużo.

- Mieliśmy umowę z firmą Leyou z Hongkongu. Sądziłem, że świetnie się będzie z nimi pracowało. Później zostali jednak przejęci przez Tencent i sytuacja mocno się skomplikowała - wyjaśnił menedżer.

- Pewnie, może mogliśmy pracować razem, ale sądzę, że nasze firmy są za duże, by utworzyć partnerstwo, w ramach którego oni posiadają licencję, a my tworzymy grę - dodał. Ostatecznie to Amazon zdecydował, że „lepiej przy tym nie współpracować”.

Firmy chciały jeszcze podobno „wypracować coś po obu stronach”, lecz ostatecznie te starania „zbytnio się przedłużały”, więc projekt zakończono - wytłumaczył Hartmann.

Zobacz także