Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Krzyk 6” będzie podobno najbardziej krwawą częścią serii

Ghostface powróci.

Ghostface powraca, aby straszyć kolejnych widzów. „Krzyk 6” ma być najbardziej krwawą odsłoną ze wszystkich części, które ukazały się w ramach kultowego cyklu horrorów. Datę premiery wyznaczono na 10 marca 2023 roku.

Aktorka Melissa Barrera, wcielająca się w postać Sam Carpenter, ujawniła, że na planie często z ust twórców padały słowa „Więcej krwi!”. Filmowcy Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, odpowiedzialni również za piątą część „Krzyku”, tym razem nie chcieli się w niczym ograniczać.

- Reżyserzy zawsze zabiegali o to, by przelewało się więcej krwi i potu. Zawsze chcieli więcej. Kręcąc ostatni „Krzyk”, trochę się powstrzymywali, bo chcieli uszanować poprzednie odsłony serii, ale teraz poszli na całego. Ten film będzie prawdopodobnie sto razy brutalniejszy i bardziej krwawy niż poprzedni - powiedziała artystka w rozmowie z portalem Collider.

Do projektu zaproszono scenarzystów, Jamesa Vanderbilta i Guya Busicka, którzy rozpisali także fabułę „piątki”. Tym razem jednak akcja zostanie przeniesiona z Woodsboro do Nowego Jorku. W obsadzie nadchodzącego filmu oprócz wspomnianej Barrery znalazły się między innymi znana z „Wednesday” Jenna Ortega, Courteney Cox gwiazda serialu „Przyjaciele” czy Hayden Panettiere, ważna postać serii „Nashville”.

„Krzyk” z 2022 roku był udanym finansowo powrotem do cyklu i zarobił około 140 milionów dolarówZobacz na YouTube

Pamiętajmy, że pierwszy „Krzyk” pojawił się na dużym ekranie dwadzieścia sześć lat temu, dokładnie w 1996 roku. Historia przedstawiona przez Wesa Cravena i postać mordercy Ghostface’a bardzo szybko zyskały sympatię widzów. Dlatego w ciągu czterech lat zrealizowano i pokazano dwie kolejne części.

Potem widzowie musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż do 2011 roku na czwartą odsłonę. Natomiast na początku tego roku cykl ponownie powrócił po długiej przerwie, a w sumie zarobił już blisko 745 milionów dolarów.

Read this next