Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsol PS5 na święta nie zabraknie? Sony wysyła sprzęt samolotami

Przynajmniej do UK.

Brytyjski dziennik The Sun informuje, że na lotnisku w Londynie wylądowały już trzy samoloty pełne konsol PlayStation 5. Sony przygotowuje się najwyraźniej na świąteczną gorączkę zakupową.

Sprzętu jest sporo: każdy z koreańskich Boeingów 747 miał na pokładzie ponad pięćdziesiąt palet, a do przetransportowania zawartości jednego tylko samolotu potrzebne było rzekomo aż dwanaście ciężarówek.

Takie podejście do dostaw nie jest nowością. Japońska korporacja już we wrześniu ubiegłego roku wysyłała konsole do Stanów Zjednoczonych drogą lotniczą, by poradzić sobie z premierowym zainteresowaniem.

Transport morski jest oczywiście tańszy, lecz także dłuższy. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, z długimi kolejkami w największych portach na całym świecie i łańcuchami dostaw przerwanymi przez globalną pandemię.

„Wysyłka drogą lotniczą pomoże w dostawach konsol, lecz może przełożyć się na słabszy okres na początku przyszłego roku, gdy firma wróci do kontenerowców” - uważa analityk Piers Harding-Rolls z firmy Ampere Analysis.

Fani zastanawiali się, skąd brytyjskie sieci Amazon, Argos i Game otrzymały w ubiegłym tygodniu sporą liczbę konsol - doniesienia The Sun oferują pewne wskazówki. Pozostaje pytanie, jak będzie z dostępnością PS5 w kluczowym okresie świątecznym w pozostałych krajach Europy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze