Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne zwolnienia w Meta. Ucierpieli twórcy The Order 1886 i Onward

Pracę mogła stracić nawet 1/3 deweloperów.

Twórcy z zespołów Ready at Dawn oraz Downpour Interactive mieli mocno ucierpieć podczas ostatnich zwolnień przeprowadzonych przez firmę Meta. Możliwe, że pracę stracił nawet jeden na trzech deweloperów.

The Washington Post informował ostatnio o fali zwolnień, jaka miała przetoczyć się przez szeregi pracowników Meta (Facebook). Korporacja mogła zwolnić nawet 4 tysiące osób, co ma być częścią planu zakładającego redukcję około 10 tysięcy etatów w roku bieżącym. Przypomnijmy, że w 2022 roku firma rozwiązała umowy z 11 tys. osób.

Ostatnie zwolnienia dotknąć miały przede wszystkim „wysoce wyspecjalizowanych pracowników”, w tym inżynierów i techników. Po opublikowaniu artykułu w The Washington Post zaczęły pojawiać się głosy osób zatrudnionych w przejętych przez Meta studiach Ready at Dawn oraz Downpour Interactive, z których wynika, że firma Marka Zuckerberga mocno uszczupliła ich szeregi.

Pracownicy Ready at Dawn donoszą o zwolnieniach. Starszy programista Thomas Griebel napisał wprost, że Pracę straciła 1/3 zespołu, w tym szef studia.

Sytuacja wcale nie wygląda lepiej w studiu Downpour Interactive odpowiedzialnym między innymi za taktyczną strzelankę Onward. Starszy projektant Michael Tsarouhas napisał na Twitterze: „Właśnie zostałem zwolniony przez Meta i nie pracuję już nad Onward”. Wtóruje mu projektant poziomów Daan van Zelst: „Dzisiaj jest mroczny i ciężki dzień w pracy. Nie mogę uwierzyć w to, co się teraz dzieje”.

Zarówno twórcy The Order 1886, czyli studio Ready at Dawn, jak i Downpour Interactive zostały w ostatnich latach wykupione przez Meta, głównie w celu rozwijania gier VR. Ogromne zwolnienia dotykają w ostatnich miesiącach niemal całej branży, a pracę straciło już wiele osób związanych wcześniej z Microsoftem, Take-Two, Riot Games, Twitchem czy Electronic Arts, choć lista jest znacznie dłuższa.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze