Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft negocjuje przejęcie studia, które współpracowało z Sony?

Zespół deweloperski „średniej wielkości”.

Firma Microsoft od kilku miesięcy jest w trakcie negocjacji dotyczących przejęcia „średniej wielkości” studia współpracującego wcześniej z Sony - wynika z nieoficjalnych informacji.

Wieść przekazał za pośrednictwem Twittera Klobrille, którego doniesienia na temat Microsoftu wielokrotnie znajdowały pokrycie w rzeczywistości, chociażby w przypadku ujawnienia przejęcia studia Obsidian przez koncern.

Informator nie podał nazwy zespołu deweloperskiego, ponieważ „negocjacje wciąż trwają”, ale użytkownicy portalu społecznościowego podejrzewają, że mowa o Quantic Dream, Supermassive albo Ready At Dawn.

The Order: 1886 od Ready At Dawn ceniono za grafikę, ale wiele osób skrytykowało rozgrywkę

Pierwsze studio odpowiada za stworzenie interaktywnych gier filmowych, jak Heavy Rain czy Detroit: Become Human. Supermassive to twórcy podobnej produkcji - Until Dawn. Z kolei Ready At Dawn zaprojektowało The Order: 1886 - steampunkową strzelankę TPP.

Klobrille stwierdził niedawno, że Microsoft zamierza w 2019 roku przejąć jeszcze wiele studiów - zarówno dużych, jak i małych.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze