Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne problemy Marvela. Wstrzymano prace nad „Thunderbolts”

Z powodu strajku scenarzystów.

Marvel Studios jest zmuszone wstrzymać produkcję „Thunderbolts” z powodu strajku scenarzystów w całym USA. Zdjęcia miały rozpocząć się w przyszłym miesiącu. Twórcy zapowiedzieli, że wznowią pracę po zakończeniu ogólnokrajowej akcji.

Film ma pojawić się w ramach piątej fazy MCU, która już się rozpoczęła dzięki kinowym widowiskom „Ant-Man i Osa: Kwantomania” i „Strażnicy Galaktyki: Volume 3”. Co więcej, 21 czerwca otrzymamy pierwszy serial tej sagi, czyli „Tajną inwazję” z Samuelem L. Jacksonem wcielającym się w postać Nicka Fury’ego.

Jak zauważa portal Variety, „Thunderbolts” ma łączyć w sobie wątki zapoczątkowane w produkcjach takich jak „Ant Man i Osa”, „Falcon i Zimowy Żołnierz” oraz „Czarna Wdowa”. Ponadto widowisko będzie też fabularnie odnosić się do nadchodzącego filmu „Captain America: New World Order” (premiera w 2024 roku).

Scenarzyści domagają się jasnych regulacji dotyczących sztucznej inteligencji, podwyżek płac i stabilizacji zatrudnienia

Reżyserem projektu jest Jake Schreier, a scenarzystą Lee Sung Jin. Filmowcy w ostatnim czasie wspólnie realizowali dla Netfliksa serial „Awantura” (ang. „Beef”). W obsadzie „Thunderbolts” znaleźli się między innymi Sebastian Stan (w roli Zimowego Żołnierza), Florence Pugh (Yelena Belova), Wyatt Russell (John Walker/Kapitan Ameryka), Olga Kurylenko (Taskmaster, Antonia Dreykov), David Harbour (Red Guardian, Alexei Shostakov), Hannah John-Kamen (Duch) i Julia Louis-Dreyfus (Valentina Allegra de Fontaine).

Przypomnijmy, że w miejscu stanęła także inna produkcja Marvel Studios - „Daredevil: Born Again”. Problemy pojawiły się również na planach zdjęciowych serii „Rozdzielenie” od Apple TV+, „Knight of Seven Kingdoms: Hedge Knight” (kolejny spin-off „Gry o tron”) od HBO Max i „Stranger Things” od Netfliksa.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze