Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne 2 tysiące PS5 wykupionych przez internetowych handlarzy

Sklep obiecuje jednak zweryfikować zamówienia.

  • Internetowi handlarze zabezpieczyli ponad 2 tysiące PS5
  • Zamówienia mogą jednak nie zostać zrealizowane

Niedawno w ofercie brytyjskiego sklepu GAME pojawił się kolejny zapas PS5. Konsole wyprzedały się jednak w mniej niż 10 minut, a dużą część urządzeń nabyli internetowi handlarze.

Wielu stosowało bota Carnage, który pomaga w masowym skupywaniu produktów dostępnych w ograniczonym nakładzie. Twórcy aplikacji poinformowali na Twitterze, że osoby używające „narzędzia” zdołały zabezpieczyć ponad dwa tysiące urządzeń Sony. Komunikat skrytykowano, w związku z czym autorzy programu zmienili ustawienie swojego profilu na niepubliczny.

Kopia wpisu twórców bota (źródło: VGC)

O sprawie napisał serwis VGC. Redakcja portalu poprosiła o komentarz przedstawicieli sieci sklepów GAME - w przesłanym oświadczeniu zapewniono, że wszystkie złożone przez klientów zamówienia zostaną zweryfikowane.

„Popyt na PlayStation 5 nadal jest bardzo wysoki i na razie przewyższa podaż. Wdrożyliśmy odpowiednie środki, które pozwolą postępować zgodnie z zasadą, że na jednego konsumenta przypada jedna konsola, co umożliwi dokonać zakupu jak największej liczbie klientów” - napisano.

Wpisy osób, które kupiły po kilkanaście PS5 (źródło: VGC)

Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że jeżeli GAME wykryje nieprawidłowości - na przykład 10 urządzeń nabytych w krótkim czasie na jeden adres - anuluje zamówienia.

Internetowi handlarze masowo skupują PS5, by później sprzedawać konsole po zawyżonych cenach na aukcjach internetowych - jedna z grup zdołała przejąć kilka tysięcy sprzętów. Analitycy obawiają się, że proceder może zaszkodzić przyszłemu rozwojowi platformy Sony.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze