Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kojima: żeby gracze docenili Death Stranding, musi minąć nawet pięć lat

Trzeba poczekać.

Odbiór Death Stranding u graczy może zmienić się na pozytywniejszy z biegiem lat, kiedy lepiej zrozumieją produkcję - stwierdził Hideo Kojima w rozmowie z New York Times. Japoński deweloper ponownie stwierdził, że mieszane recenzje tytułu wynikały z upodobań Amerykanów do strzelanek.

- Amerykanie są przyzwyczajeni do shooterów, więc nie mogą przełknąć Death Stranding. W porządku, każdy może oceniać, jak tylko chce. Zobaczymy, co ludzie powiedzą za trzy do pięciu lat - stwierdził producent.

Death Stranding nie otrzymało co prawda szczególnie niskich ocen, ale odbiór gry był bardziej zróżnicowany niż w przypadku poprzednich dzieł Kojimy

Kojima wystosował argument dotyczący Amerykanów jeszcze w listopadzie, po tym, jak największe serwisy oceniły nowy projekt twórcy Metal Gear Solid. - Death Stranding nie jest strzelanką, mierzy wyżej - mówił wtedy.

Japoński deweloper wielokrotnie podkreślał, że Death Stranding wyznacza początek nowego gatunku gier, określanego przez producenta jako Strand. Głównym wyznacznikiem nurtu ma być wykorzystanie pomysłu na rozgrywkę wieloosobową z omawianej gry - użytkownicy nie wchodzą tam ze sobą w bezpośrednie interakcje, ale ich działania wpływają na świat pozostałych kurierów.

Zobacz: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Gra otrzymała od nas srebrną rekomendację, a nowy projekt Kojimy określiliśmy mianem „dzieła dla koneserów”. „Obok Death Stranding nie można przejść obojętnie. To złożone i magnetyzujące dzieło, które każdy powinien sprawdzić samodzielnie” - napisaliśmy w naszej recenzji Death Stranding.

Źródło: New York Times

Następnie: Nintendo nie jest już postrzegane jako "dziecinne" - uważa Shigeru Miyamoto

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze