Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klockowy Sonic. Zapowiedziano cztery nowe zestawy Lego

Największy składa się z ponad 800 elementów.

Sega i Lego oficjalnie zaprezentowały cztery nowe zestawy klocków, inspirowane serią gier Sonic the Hedgehog. Linia zabawek trafi do sprzedaży w sierpniu tego roku. Jest to już druga kolaboracja firm. Pierwszy - pilotażowy - zestaw został zaprojektowany przez fanów i wypuszczony w ramach linii produktów Lego Ideas. Teraz otrzymamy konstrukcje opracowane przez specjalistów duńskiego producenta.

O szczegółach zestawów poinformował jako pierwszy autor strony Jay’s Brick Blog, a doniesienia zostały niedługo później potwierdzone przez Segę i Lego. Jak możemy się dowiedzieć, w sumie do sprzedaży trafią cztery scenerie, które zgodnie z tradycją producenta można ze sobą łączyć.

Sonic Speed Sphere Challenge składa się z 292 dwóch części, w tym figurki Sonica, Moto-buga, pierścienie, rampę i specjalną wyrzutnię. Znalazło się także miejsce na plażowy biwak, konsolę DJ-ską i uwielbianego przez jeża hotdoga z chili. Zestaw o numerze katalogowym 76990 wyceniono na 29,99 euro (ok. 140 zł).

Tail’s Workshop and Tornado Plane to diorama dedykowana najlepszemu przyjacielowi Sonica, czyli sprytnemu lisowi Tailsowi. Ten zestaw jest większy i składa się z 376 elementów. Tutaj znajdziemy figurki Sonica, Tailsa, przeciwnika Buzz Bomber i oczywiście warsztat oraz samolot Tailsa. Numer katalogowy to 76991, a cena wynosi 42,99 euro (ok. 200 zł).

Trzeci wariant - Amy’s Animal Rescue Island (76992) - skupia się na postaci przyjaciółki bohatera. Z 388 części zbudujemy niewielką dioramę z plażą, drzewem i wodospadami. Minifigurki obejmują Amy, Tailsa i przeciwnika Crabmeat. Za tę wersję trzeba będzie zapłacić 52,99 euro (ok. 240 zł).

Ostatni i największy zestaw (802 klocki) to Sonic Green Hill Zone Loop Challenge (76993). Diorama stara się imitować poziom Green Hill Zone z oryginalnej gry i znajdziemy tu część elementów z mniejszych zestawów, ale też całkowicie nowe, w tym pętlę oraz samego złego Doktora Robotnika w jego maszynie bojowej. Cena wynosi aż 104,99 euro (ok. 490 zł).


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze