Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyki z Game Boya trafią do oferty Nintendo Switch Online - potwierdzają źródła

Oraz gry z Game Boy Color.

Do oferty abonamentu Nintendo Switch Online zmierzają gry z przenośnych konsol Game Boy i Game Boy Color - informują nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera.

Dziennikarze powołują się na pragnące zachować anonimowość źródła. Wcześniej o planach japońskiego koncernu mówiono na antenie podcastu Nate the Hate, podobne wieści przekazał także serwis Nintendo Life.

Teraz doniesienia u własnych informatorów zdołała potwierdzić redakcja brytyjskiego Eurogamera. Szczegóły na temat gier, które miałyby pojawić się w ofercie abonamentowej nie są znane, ale ponoć rozważane jest też dodanie produkcji z innych starszych platform.

Nintendo Switch Online to odpowiednik PS Plus i Xbox Live Gold. Subskrypcja pozwala korzystać z funkcji sieciowych, grać w trybach wieloosobowych poszczególnych tytułów i przechowywać zapisane stany rozgrywki w chmurze.

Abonament oferuje też dostęp do klasyków - obecnie w ofercie jest około 80 gier z NES-a oraz 50 ze SNES-a. Wkrótce, jak sugerują nieoficjalne wieści, dołączą pozycje z konsol Game Boy i Game Boy Color.

Nie wiadomo, kiedy tytuły z przenośnych platform mogłyby pojawić się w usłudze. Warto jednak zaznaczyć, że w tym miesiącu Nintendo Switch Online obchodzi trzecie urodziny, więc niewykluczone, więc niewykluczone, że w związku z rocznicą katalog zostanie poszerzony.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze