Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

King Arthur: Knight's Tale to mroczne połączenie RPG i strategii

Czas pozbyć się Artura.

King Arthur: Knight's Tale, mroczne połączenie gry RPG i turowej strategii, opuściło we wtorek program Early Access na Steamie i ukazało się w pełnej wersji. Recenzje są jak na razie „Bardzo pozytywne”.

Jak sugeruje już samy tytuł, trafiamy do świata z arturiańskich legend. Twórcy z NeocoreGames dodali jednak sporo od siebie i mamy do czynienia z fatalistyczną wersją uniwersum. Wcielamy się w Mordreda, a zadaniem jest pozbycie się nieumarłego Króla Artura.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, prowadząc drużynę złożoną z szeregu postaci. W zależności od podejmowanych wyborów i reputacji pomogą nam Lancelot, Tristan, Galahad, Merlin i tak dalej.

Przygotowane mapy zwiedzamy swobodnie, lecz walka toczy się już w turach, z punktami akcji, okolicą podzieloną na kwadraty i zestawem umiejętności każdego bohatera.

King Arthur: Knight's Tale kosztuje obecnie 145,79 złotych. Do 3 maja obowiązuje 10-procentowa przecena. W planach na przyszłość są także konwersje konsolowe.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

King Arthur: Knight's Tale

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze